uvádí...
Česko-slovenské online fórum LOG-IN, 13. 5. 2021

Martin Hausenblas

podnikatel, politik, filantrop

Martin Hausenblas

podnikatel, politik, filantrop
linkedin-icon facebook-icon

Ústecký patriot

Narodil se v Děčíně, ale celý svůj dospělý život zasvětil Ústí nad Labem. Ústí je jeho srdeční záležitost a kudy chodí, tudy přemýšlí, jak život Ústečanů posouvat k lepšímu. Studoval zde, a kromě toho, že zde dnes podniká a žije, působí i v zastupitelstvu města, kam byl zvolen za sdružení PRO Ústí. Je také autorem populární facebookové skupiny I Love Ústí.

Férový podnikatel

Roku 2000 spoluzaložil firmu ADLER Czech, která je dnes jedním z největších výrobců a vývozců reklamního textilu v Evropě. Sídlí a daně platí v Ústí, zboží překládá v Ostravě. Celou výrobu se jím daří dělat ekologicky zcela bez odpadů.

Dlouhodobý zájem o téma udržitelné dopravy ho přivedl ke spuštění populární aplikace Liftago, která propojuje pasažéry přímo s řidiči taxíků. Pro cestující to znamená rychlejší, spolehlivější a solidnější taxislužbu, pro taxikáře víc zakázek s pevně stanoveným poplatkem za každou objednávku.

Věří v čisté podnikání. V roce 2010 proto s cílem vrátit do českého byznysu poctivost založil sdružení Podnikáme bez korupce, kterému dodnes předsedá.

Filantrop

Snaží se být užitečný svému okolí. Umožnit mladým lidem naučit se jazyk, získat vzdělání a zkušenosti, aby se pak vrátili domů a pomohli svému kraji. To je cíl a smysl Stipendijního fondu Renesance, který společně s Ústeckou komunitní nadací založil v roce 2010 a který každoročně podporuje studenty z Ústeckého kraje vyjíždějící na zahraniční univerzity.

Podporuje humanitární projekty v nejchudších afrických zemích.

Také například pomáhal ústeckému Činohernímu studiu nalézt azyl poté, co se jej minulé vedení města rozhodlo zlikvidovat.

Inovace v businesse

9:15 – 10:00
Inspirace